Sport

Sport

DIEGO ARMANDO MARADONA

Është ndryshe nga secili prej nesh pasi çdo gjë që bën e bën mirë dhe e bën të bukur dhe nuk i përgjigjet asnjë...

Marco Van Basten rrëfehet në një libër

“Nuk jam marrë në qafë nga mbrojtësit e këqinj, por nga kirurgët e këqinj” Depresioni, titulli i vjedhur Milanit me “skenën e Alemaos”, dhimbja për...

“30 vjet nga Milani i jashtëzakonshëm”

Një intervistë me Arrigo Sacchi Në vitin 1989 AC Milan i Silvio Berlusconi – që në sezonin e mëparshëm, vitin e parë të Arrigo Sacchi...

Men in Red: Joe Fagan

Joe Fagan u lind në Liverpool me 12 mars të vitit 1921. E kaloi fëmijërinë e tij në lagjen Litherland, duke i ndjekur së...

“Torino e Madhe”

Kapelani Don Tancredi Ricca është tashmë atje duke u sjellë midis mbetjeve të mjera të trupave njerëzorë, të shpërndarë midis hekurishteve të nxehta dhe...

Barcelona dhe Real Madridi: Si lindën dy ekipet më të mëdha të botës

Historia e dy klubeve më të mëdha të planetit   Kapitulli i V-të Katalanasit Ka qenë në portin e peshkimit Palamós në Costa Brava e Katalonjës në vitin...

“Unë, njeriu që spiunoja Diego Armando Maradonën”

Rrëfimet e hetuesit privat Antonino Restino: “Kam qenë për 1 vit e gjysmë miku i tij më i mira, ndoshta i vetmi, por nuk...

Pinhas Zahavi: Brenda botës së një menaxheri të fuqishëm futbolli

Menaxheri i futbollistëve Pinhas Zahavi kërkoi që ta lironte Robert Lewandowski nga kontrata e tij me Bayern Munich këtë verë. Izraeliani është një prej...

Joao Saldanha, miti i vërtetë i trajnerit

Kjo është historia e njeriut që ka ideuar, përzgjedhur, stërvitur dhe frymëzuar Brazilin e 1970, skuadrën më të fortë të të gjitha kohërave.   Brazili i...

Dinamo Zagrebit – Crvena Zvezda, pasditja përpara përmbytjes

“Nuk pashë më nga sytë. Ju afrova një polici dhe i ulëriva: “Të keni turp. Po masakroni fëmijët!”. Ai më goditi dy herë, po...
0FansLike
69,211FollowersFollow
32,600SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS