Default Category

Default Category

This is a general category which will hold all posts that don't belong to another specific category.

Default Category

Default Category
This is a general category which will hold all posts that don't belong to another specific category.

Viktor Bout i ringjallur

Rikthimi i “trafikantit të vdekjes”   Janë disa personalitete që do të kenë gjithmonë rreth vetes një aureolë misteri, pavarësisht nga sa hetime mund t’ju bëhen...

Gjeopolitika e djepit

Nga Kina tek Rusia tek Europa, distopitë më të këqija demografike bëhen realitet. Vetëm Amerika shpëton.   “Rryma ishte e shpejtë, por jo aq e fortë...

«Shtetet e Bashkuara e kanë sulmuar North Stream»

Fituesi i Çmimit Pulitzer Seymour Hersh rrëfen për Jacobin Magazine skupin e tij lidhur me misionin sekret të urdhëruar nga Biden për të dëmtuar...

Adrianopoja dhe Poitiers: konfliktet që kanë gjeneruar Europën

Ka evenimente në historinë e njeriut që kanë shënuar përgjithmonë rrjedhën e ngjarjeve. Vendimi i një individi të veçantë, në një rrethanë të caktuar,...

Gjenerali Fabio Mini: “Lufta e përhershme në Europë është skenari i preferuar nga Shtetet...

"Për Shtetet e Bashkuara lufta e përhershme në Europë me një ose më shumë shtete që ofrohen vullnetarisht për ta ushqyer për një kohë...

Dhe tani flasim për filma

Kur ishte fëmijë prindërit e çonin në kinema të shikonte gjëra “të mëdhenjsh”. Tani i kujton ato tituj dhe shumë të tjera në një...

Kina dhe Rusia: limitet e shumta e partneritetit pa limite

Takimi Xi – Putin i 21 marsit, i mbajtur në Moskë, është sigurisht një fakt politikisht i rëndësishëm që konfirmon ekzistencën e një partneriteti...

Erin Doom: Është libri i saj më i shituri i vitit 2022, por ajo...

Fabrikanti i lotëve i Erin Doom është libri më i shitur i 2022. Në botën ku bie dëbora, gjithmonë i Doom, është në Top...

Depeche Mode: Kujtohu se duhet të jetosh

Dave Gahan paraqet albumin e ri, turin e ri, të parat pa Fletch, që ka ndërruar jetë një vit më parë. «Memento Mori këndon...

Ta mendosh luftën për të mos e bërë: Strategji bërthamore nga viti 1945

 “Si vis pacem, para bellum”. Megjithëse e formuluar rreth 2000 vite më parë, shprehja latine duket si e bërë me masë për të përshkruar...
0FansLike
69,211FollowersFollow
32,600SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS