Default Category

Default Category

This is a general category which will hold all posts that don't belong to another specific category.

Default Category

Default Category
This is a general category which will hold all posts that don't belong to another specific category.

Radikal Hemingway

Nga Lufta Civile Spanjolle tek mbështetja ndaj revolucionit kubanez, një dokumentar hedh dritë mbi pozicionet politike, por edhe mbi kontradiktat e shkrimtarit të madh...

Çfarë ndodh nëse Rusia vendos ta “shohë bllofin” e Shteteve të Bashkuara?

Në rast se Rusia e “sheh bllofin” e Uashingtonit lidhur me Ukrainën, atëhere Shteteve të Bashkuara u mbeten pak opsione. Tensionet në rritje midis Rusisë...

Demokracia e vënë në rrezik nga liberalë dhe intelektualë

Në parathënien e pabotuar tek «Ferma e kafshëve» ndodhet denoncimi: censura kundër mendimit jo të homologuar është e pranishme në shoqëritë tona. Shpesh kamuflohet...

48 orët e sulmit të beftë kundër Super Ligës

Lufta e futbollit europian ka përdorur një format që e njohim mirë, atë të “popullit kundër elitave”. Dhe rezultati nuk është ai që duket. Ka...

40 netë luftë e padukshme

Nga shpërthimet në Mesdhe tek sulmet ajrore ndaj koshereve të dronëve kundër rafinerive të naftës, konflikti në përshpejtim midis Iranit dhe Izraelit (dhe aleatëve...

Rusia në Mesdhe, një strategji mbrojtëse

Ndërhyrja ruse në Siri në mbrojtje të Bashar al Assad në vjeshtën e 2015 e befasoi botën perëndimore. Në realitet, është qysh nga shekulli...

Në Uashingtonin e Joe Biden shkëlqen ekipi i të moderuarve

Progresistët kanë fituar një lloj popullariteti, duke shfrytëzuar për 5 vite rolin e opozitarëve të Donald Trump. Por tani gjërat kanë ndryshuar. Me një...

Një perandori e re në Lindje: Nga Bosfori në Kinë

A do të ndodhë bashkimi i të gjithë popujve turq? Për herë të parë në 100 vitet histori të Republikës Turke, restaurimi i madhështisë së...

Pse Kanadaja është e vonuar me vaksinat

Kur të jeni duke e lexuar këtë artikull, të paktën çereku i amerikanëve do ta ketë marrë dozën e parë e vaksinës së Covid-19....

Dyshimet e Moisiut

Glilot – Tel Aviv, Selia Qendrore e Mossadit 18 gusht 2017, ora 14:30 12 eksploruesit e dërguar nga Moisiu në mision rikonjicioni në Tokën që Zoti...
0FansLike
69,211FollowersFollow
32,600SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS