Sport

Sport

Joao Saldanha, miti i vërtetë i trajnerit

Kjo është historia e njeriut që ka ideuar, përzgjedhur, stërvitur dhe frymëzuar Brazilin e 1970, skuadrën më të fortë të të gjitha kohërave.   Brazili i...

Dinamo Zagrebit – Crvena Zvezda, pasditja përpara përmbytjes

“Nuk pashë më nga sytë. Ju afrova një polici dhe i ulëriva: “Të keni turp. Po masakroni fëmijët!”. Ai më goditi dy herë, po...

Kur vdiq Jugosllavia

Mund t’i shtypte të gjithë në Euro 1992, por ju ndalua që të marrë pjesë. Momenti më i mirë i kombëtares jugosllave ka ardhur...

50 pyetje për Paolo Maldini

"Shpesh kam menduar se Arrigo Sacchi ishte i çmendur dhe një çikë e mendoj edhe tani, por pa të nuk do të kishte ndodhur...

Histori futbolli

  Opiumi i popujve? Në çfarë gjëje futbolli ngjan me Zotin? Në devocionin që i mbajnë shumë besimtarë dhe në mosbesimin që i kanë shumë intelektualë....

Revolucionari i fùtbol bailado

Socrates, historia e një ylli që nuk do të shuhet kurrë Ja pse futbolli nuk është një lojë që ka filluar sot     E mërkurë, 14 dhjetor...

Bayern Munich 1971 – 1976

Vitet e arta të koracatës Në vitet Shtatëdhjetë, shpërthimi i të rinjve të talentuar si Sepp Maier, Franz Beckenbauer dhe Gerd Müller kontribuoi për ta...

“Fozza Inda”: Kur kinezët bëhen padronë

Interi kinez Era kineze e futbollit italian fillon me këto fjalë: «Interi dhe Suning ndajnë një vizion të përbashkët». Është ora 19 e 15 minuta...

“Fozza Inda”: Kur kinezët bëhen padronët

Interi kinez Era kineze e futbollit italian fillon me këto fjalë: «Interi dhe Suning ndajnë një vizion të përbashkët». Është ora 19 e 15 minuta...

Po sikur Barcelona (e pavarur), të mos luante më në Champions League? Ja skenarët

Shkëputja e eventuale e Katalonjës mund të ketë pasoja të bujshme mbi fatin e ekipit blaugrana. Nga grindjet mbi të drejtat televizive tek përjashtimi...
0FansLike
66,550FollowersFollow
32,600SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS